Opieka nad grobem patrona szkoły

Maria Kocewiak

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od wielu lat otaczają opieką grób Tomasza Nocznickiego, znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Lipiu. Jest to wyraz szacunku dla patrona naszej szkoły i świadectwo uznania dla duchowego dziedzictwa wybitnego działacza ruchu ludowego okresu dwudziestolecia międzywojennego.
26 października 2022 przedstawicielki szkolnej społeczności: Alicja Dąbrowska, Kasia Michalak i Zuzanna Stokowska odwiedziły miejsce wiecznego spoczynku Tomasza Nocznickiego, by – jak co roku – w związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym zadbać o godny wygląd grobu patrona.
Nieustannie i na wiele sposobów podkreślamy obecność życiowego dorobku Tomasza Nocznickiego w naszej świadomości. Skromna wiązanka kwiatów i zapalony znicz to szczery wyraz naszej pamięci o patronie szkół w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Zobacz więcej zdjęć...