Magdalena Kmidowska

We wtorek, 3 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły się międzyszkolne zawody tenisa stołowego.
W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół średnich z terenu powiatu grójeckiego: ZS Grójec, Zespół Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Warce, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu, LO im. Piotra Wysockiego w Warce oraz ekipa gospodarza, czyli naszej szkoły. Reprezentowali nas: Dagmara Zdrojek, Martyna Jakubowska, Patrycja Sobieraj, Michał Sęk, Patryk Stańczak, Oliwia Czamara, Sławomir Martyniak oraz Kacper Martyniak.

Czytaj więcej: Międzyszkolne zawody tenisa stołowego
Admin

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczą w Projekcie „Kultura Bezpieczeństwa” oraz związanym z nim konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”. 29 listopada 2019 r. odbyły się spotkania warsztatowe z panią Agatą Kot – inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy z Warszawy. W spotkaniu uczestniczyła młodzież kształcąca się w zawodzie technik ekonomista. Podczas spotkania zostały poruszone takie zagadnienia jak: „Moja pierwsza praca”, „Prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy”, „Praca w wakacje”, „Ochrona pracy kobiet i młodocianych”, „Prawo pracy – pierwsze kroki”, „Pracownik wobec mobbingu”.

Czytaj więcej: Kultura Bezpieczeństwa
Małgorzata Bosak

Pod honorowym patronatem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, 15 listopada 2019r. odbyła się IV edycja Olimpiady ,,Powiat Grójecki Moja Mała Ojczyzna”. Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, Zespołu Szkół w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego w Warce, Zespołu Szkół w Warce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz Zespołu Szkół w Jasieńcu. Udział w tym konkursie umożliwia uczniom poznawanie historii małej ojczyzny, kształtuje postawę patriotyczną.

Czytaj więcej: Sukces uczniów Technikum Ekonomicznego CKZiU w Olimpiadzie
Paulina Kopczyńska

Szkolny Dzień Profilaktyki w CKZiU w Nowej Wsi – „Wolni od nałogów”
14 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Tematem tego dnia była walka z najgroźniejszymi używkami: alkoholem, narkotykami oraz nikotyną.
W ramach obchodów tego dnia, uczniowie klasy pierwszej 5-letniego technikum architektury krajobrazu przygotowali wystawę plakatów profilaktycznych, które sami przedtem wykonali. Głównym punktem Szkolnego Dnia Profilaktyki było przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy pierwszej technikum 4-letniego, kształcących się w zawodach technik ekonomista oraz technik reklamy, pod kierunkiem szkolnej pedagog – pani Anny Wiktorowskiej, wspieranej przez bibliotekarkę – panią Paulinę Kopczyńską. Przedstawienie wokalnie uświetnił chór szkolny pod opieką pani Barbary Kaczmarczyk.

Czytaj więcej: Wolni od nałogów
Ewa Malowaniec

14 listopada odbyła się kolejna edycja Lokalnego Konkursu Recytatorskiego „Wareckie recytacje” - tym razem o tematyce patriotycznej. W kategorii „Recytacja” naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bagnicki, Klaudia Rosłonkiewicz, Amelia Barańska, Oliwier Czyż z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista, Kacper Tulo z klasy pierwszej w zawodzie technik spedytor i Natalia Czyż z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista. Uczniowie przedstawili wiersze Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego, Władysława Broniewskiego i fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kategorii „Poezja śpiewana” swoją interpretację utworu Michała Bajora „Naszych matek maleńkie mieszkanko” zaprezentowała Ania Jachimowicz z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej: Patriotyczne „Wareckie recytacje”
Małgorzata Bosak

12 listopada uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego i Technikum Spedycyjnego wraz z nauczycielami: p. Małgorzatą Bosak i p. Marleną Chustecką odwiedzili Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Tradycją naszej Szkoły są wyjazdy młodzieży i zwiedzanie Zespołu pałacowo - parkowego w Winiarach. Wyjazd miał na celu rozwijać indywidualne zainteresowania uczniów historią i tradycją regionu, uczyć szacunku do tradycji i kultury.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjno – patriotyczna do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
Małgorzata Bosak

Patriotyzm i tożsamość narodowa są kluczowymi zagadnieniami dla przetrwania i rozwoju narodu. 11 listopada w Warce odbyły się uroczystości upamiętniające 101 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystościach uczestniczyła Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi Pani Anna Dacka wraz z delegacją uczniów i nauczycieli. O godz. 11.00 odprawiona została Msza Św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy polegli w walce o wolność i suwerenność Polski.
Następnie delegacja Szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem ,,Miecze Grunwaldzkie".
Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński mówił: ,,Miłość ku Ojczyźnie uczy patrzeć daleko w przyszłość Ojczyzny i pragnie jej istnienia i pomyślności - nie tylko dziś, ale i w przyszłości. Uczy też przebaczać innym”. Zobacz zdjęcia.

Ireneusz Makulski

FarmtracFarmtrac jest firmą z Mrągowa, która zajmuje się produkcją ciągników rolniczych. Jest wierna filozofii, która zakłada prostotę konstrukcji i ograniczenie do minimum rozwiązań elektronicznych. Mimo to  maszyny, które opuszczają  zakład, są nowoczesne i dorównują standardem poziomowi światowych marek. Farmtrac to polskie ciągniki rolnicze i ogrodnicze, chociaż budowane w oparciu o wiele części zachodnich producentów. Jedną z propozycji są np. ciągniki z silnikiem Perkinsa.

Czytaj więcej: Uczniowie i słuchacze KKZ testowali ciągnik firmy Farmtrac
Anna Wiktorowska

Zajęcia profilaktyczne dotyczące cyberprzemocy i innych zagrożeń internetowych oraz odpowiedzialność karna nieletnich

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu spotkali się z uczniami klas I i II naszej szkoły, żeby porozmawiać o cyberprzemocy - zagrożeń wynikających z uzależnień oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne dotyczące cyberprzemocy
Admin

W dniu 31 października 2019 r. uczniowie klas technikum architektury krajobrazu, pod opieką Joanny Cieślik i Katarzyny Smolarek, zwiedzili założenia ogrodowe w Arkadii i Nieborowie. Mieli możliwość porównania stylów ogrodowych obu założeń, poznania dziejów rodu Radziwiłłów oraz związanych z nimi postaci i wydarzeń. Przewodnik oprowadził młodzież po wnętrzach barokowego pałacu w Nieborowie. Ożywiono historię przez stworzenie wizualizacji zagadnień omawianych w szkole. Zdjęcia z wycieczki.

Maria Kocewiak

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pamiętają o zmarłych...
Pielęgnowanie pamięci o zmarłych jest stałym elementem naszej kultury i pełni ważną rolę w dziejach ludzkości. Skłania do refleksji nad naszym miejscem w świecie, podsumowania osiągnięć i zastanowienia się nad przyszłością. Przede wszystkim jest wyrazem szacunku dla tych, którzy odeszli.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi pamiętają o zmarłych...
Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.