Międzynarodowe Targi Sadownictwa Fruit Poland - Warszawa

Izabela Matejuk

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Międzynarodowe Targi Sadownictwa Fruit Poland w WarszawieW dniu 8. grudnia 2023 klasy uczniowie kształcący się w CKZiU w Nowej Wsi w zawodzie technik ogrodnik wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Międzynarodowe Targi Sadownictwa Fruit Poland w Warszawie. Dzięki firmie PROCAM Polska, która objęła te klasy swoim patronatem i zaprosiła nas do udziału w wydarzeniu, młodzież mogła nie tylko poszerzyć swoją wiedzę podczas seminariów, ale również zapoznać się z nowościami prezentowanymi przez licznych wystawców na stoiskach znajdujących się na powierzchni wystawowej.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładów wygłaszanych przez renomowanych fachowców z branży sadowniczej. W dwóch salach konferencyjnych prezentowane były najnowsze informacje o uprawie takich gatunków sadowniczych, jak grusze, jabłonie, porzeczki, borówki czy truskawki. Możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu jest dla młodzieży fantastyczną formą zdobywania dodatkowych wiadomości. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali wystąpień, które nie tylko dotyczyły technologii produkcji owoców, ale również nowości odmianowych, najnowszych badań dotyczących nawożenia, czy wreszcie możliwości poprawy opłacalności produkcji.
Zakres tematyczny ekspozycji obejmował przekrój całego sektora firm i wdrażanych przez nie rozwiązań dla sadowników, począwszy od maszyn i sprzętu, poprzez materiały szkółkarskie, nawozy i środki ochrony roślin, środki produkcji oraz usługi logistyczne dla branży.
Uczniowie odwiedzili wiele stoisk, poznali najnowsze oferty środków ochrony roślin i nawozów, które poprawiają wydajność nowoczesnych upraw sadowniczych.
Bardzo dziękujemy firmie PROCAM Polska za możliwość wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<