Słoneczny nowy rok szkolny w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Ewa Malowaniec

rozp rszk 2023 24 061Czwartego września 2023 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym dniu dwa razy! Ze względów organizacyjnych społeczność naszej szkoły została podzielona na dwie grupy. Uczniowie klas pierwszych i drugich rozpoczęli rok szkolny o godz. 10:00, uczniowie pozostałych klas – o 11:30.

Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości witała pani dyrektor Anna Dacka. W uroczystościach uczestniczyli m.in. pan Krzysztof Ambroziak – Starosta Powiatu Grójeckiego, pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Mariola Lenarczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.
Dzisiejsza uroczystość stanowiła również oficjalne rozpoczęcie kolejnej kadencji pani Anny Dacki na stanowisku dyrektor Centrum. W ramach swych kompetencji pani dyrektor powierzyła stanowisko wicedyrektor do spraw kształcenia zawodowego pani Elżbiecie Wojterze, stanowisko wicedyrektor do spraw kształcenia ogólnego pani Hannie Rejnchard, stanowisko kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego pani Annie Zabieglińskiej-Szwedo.
Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich obecnych nauczycieli, uczniów i rodziców. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że priorytetem naszej szkoły jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do wybranych zawodów, w atmosferze życzliwości i współpracy, również z organem prowadzącym. Pani dyrektor złożyła na ręce pana Krzysztofa Ambroziaka – Starosty Powiatu Grójeckiego – wyrazy wdzięczności za finansowe wsparcie naszej szkoły w zrealizowanych ostatnio pracach remontowych. Pani dyrektor podkreśliła, że w bezpiecznej i nowoczesnej szkole procesy dydaktyczne mogą być realizowane efektywniej i przełożą się na wzrost ilości sukcesów uczniów w nadchodzącym roku szkolnym. Życzyła ich przede wszystkim uczniom klas pierwszych. Ponad sto pięćdziesiąt osób rozpocznie w tym roku szkolnym kształcenie w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik, technik spedytor, technik ekonomista, technik reklamy, technik usług fryzjerskich, technik organizacji turystyki. W gronie nowicjuszy znalazło się również sześcioro nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w Centrum.
Do życzeń składanych uczniom dołączyli się zaproszeni goście, podkreślając swe nieustanne wsparcie dla inicjatyw podejmowanych przez naszą szkołę.
Dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego był jednocześnie dniem rozdania świadectw uczniom klas czwartych w zawodzie technik ogrodnik, dla których klasyfikacja roczna odbywa się po odbyciu praktyk. Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe z rąk pani dyrektor i wychowawcy klasy.
Część oficjalną uroczystego apelu zakończył program artystyczny, przygotowany przez panią Sylwię Alzak z uczniami klas drugich, przypominający o kończących się wakacjach oraz najtragiczniejszych chwilach z historii Polski ubiegłego stulecia – II wojnie światowej i jej ofiarach.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.
Słoneczna aura, towarzysząca nam tego dnia, nastraja nas optymistycznie na długie dziesięć miesięcy żmudnej pracy. Pogodnie zaczynamy nowy rok szkolny, wierząc, że przyniesie wszystkim realizację kolejnych życiowych planów. Zobacz więcej zdjęć...