Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi w programie edukacji prawnej Służby Więziennej.

Anna Wiktorowska

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w programie edukacji prawnej Służby Więziennej.
areszt V2023 004Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Służby Więziennej, związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.
24 maja br. uczniowie klasy pierwszej, kształcącej się w zawodzie technik reklamy, uczestniczyli w zajęciach na terenie Aresztu Śledczego w Grójcu. Spotkanie dotyczyło głównie prewencji przestępstw. Funkcjonariusze pokazali młodzieży realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadomili uczniów, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.
Opiekę nad uczniami sprawowali: pedagog - pani Anna Wiktorowska oraz wychowawca - pan Łukasz Woźniak. Zobacz więcej zdjęć...