Kadra CKZiU w Nowej Wsi doskonali się na Gran Canarii

Ewa Malowaniec

grancanaria2 2023 002Jedenaścioro nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od 15 do 29 lipca 2023 r. uczestniczy w projekcie: „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanym ze środków Programu Erasmus+ realizowanym na Gran Canarii - pięknej wyspie na Oceanie Atlantyckim. Podstawowym celem projektu jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nauczyciele uczestniczą również w zajęciach tematycznych: „Cultural Diversity and Intercultural Classroom Management”, „Happy Teachers for a Happy School: Introduction to Mindfulness and Positive Education”, „Insights and understanding of vet education in Spain”, „Educational Coaching Tools”.

Celem tych zajęć jest przybliżenie różnorodnych technik pracy dydaktycznej, zwiększających efektywność działań podejmowanych przez polskich nauczycieli, zgodnie z priorytetami edukacyjnymi Unii Europejskiej.
Sun Dreams Global - organizacja przyjmująca nas w Maspalomas na południu wyspy – zadbała o komfort pobytu uczestników Programu Erasmus+ w hotelu Green Field. Dodatkowym atutem szkolenia jest możliwość poznania historii, kultury i przyrody Gran Canarii podczas zaplanowanych wycieczek.
Pierwsze zajęcia niezwykle nam się spodobały i z zapałem równym temperaturze otoczenia czekamy na kolejne wyzwania projektu. Zobacz więcej zdjęć...