Studniówka Anno Domini 2024 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Ewa Malowaniec

studniowka 2024 011 studniowka 2024 012studniowka 2024 013Czyniąc zadość tradycji, na 100 dni przed maturą, uczniowie klas piątych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego. Piękna sala bankietowa „Sevilla Gold” w Łęczeszycach 3 lutego 2024 roku zacnie przyjęła tegorocznych maturzystów i ich gości.

Bal uroczyście rozpoczęła pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Swą obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Grójeckiego – pan Krzysztof Ambroziak wraz z małżonką, pan Jan Madej – radny Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, pani Iwona Pietrzycka – przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi.
Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych zatańczyła uroczystego poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem pani Anny Dacki i pani Magdaleny Kmidowskiej-Giszki. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój poloneza udzielił się wszystkim zgromadzonym. Niezwykłych wrażeń estetycznych dostarczył także pokaz walca w wykonaniu Damiana Jakubowskiego i jego partnerki turniejowej.
Pani Dyrektor Anna Dacka i zaproszeni goście życzyli uczniom sukcesu na maturze i spełnienia marzeń w dorosłym życiu, a także udanej zabawy podczas studniówki. Przedstawiciele uczniów klas maturalnych podziękowali nauczycielom za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono także na ręce przedstawicieli władz lokalnych, kadry kierowniczej Centrum, a przede wszystkim wychowawców klas – pani Joanny Cieślik i pani Lidii Ciży – wychowawczyń klasy piątej w zawodzie technik architektury krajobrazu, pani Patrycji Pachniak – wychowawczyni klasy piątej w zawodzie technik ogrodnik, pana Grzegorza Rudkowskiego – wychowawcy klasy piątej w zawodzie technik spedytor i technik ekonomista. Głos zabrali również rodzice, którzy całęj kadrze pedagogicznej CKZiU w Nowej Wsi przekazali słowa uznania za pracę dydaktyczną i wychowawczą, a młodym ludziom życzyli miłych wspomnień z balu studniówkowego.
Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na wspólna zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół Bomba, który zaprezentował przeboje stare, nowsze i najnowsze – wszystkie odpowiadające gustom młodzieży. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Nie obyło się bez niespodzianki, przygotowanej przez uczniów – humorystycznego wspomnienia ich dotychczasowej ścieżki edukacyjnej. Wszystko to zaowocowało wspaniałą atmosferą podczas zabawy trwającej do białego rana!
Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów maturalnych. Zapewne czeka ich teraz duży wysiłek intelektualny, dlatego życzymy im powodzenia podczas powtórek materiału. >>> Zobacz więcej zdjęć...<<<