Admin

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

Sytuacja, w której się obecnie znaleźliśmy zaskoczyła nie tylko dyrektorów i nauczycieli, ale również uczniów i Was rodziców. Postawiła przed nami nowe wyzwanie, którym jest zorganizowanie pracy on-line. Dokładamy wszelkich starań, by przebiegała ona jak najlepiej i przynosiła oczekiwane efekty.

Dla większości młodzieży może to być duży problem.

Jak zatem wspierać ucznia? Jak pomóc mu zorganizować pracę w domu? Jak zrobić, żeby chciało się chcieć?
Oto kilka wskazówek dla Uczniów i Rodziców. Czytaj dalej...

Admin

UWAGA!

Informujemy, że wszyscy uczniowie CKZiU mają obowiązek sprawdzania wiadomości umieszczanych w e-dzienniku. W mailach będą znajdować się zadania do wykonania oraz inne ważne informacje.

Lidia Ciża

Dnia 11 marca w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce odbyły się powiatowe eliminacje 65. Turnieju Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Naszą placówkę godnie reprezentował Oliwier Czyż z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista. Oliwier wyrecytował utwór Anny Kamieńskiej „Hiob i młodzieniec” oraz fragment prozy Wiesława Myśliwskiego „Traktat o łuskaniu fasoli”. Decyzją jury zakwalifikował się on do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2020 r. w Radomiu. Gratulujemy i życzymy kolejnego zwycięstwa!

Admin

 

Od dnia 12 marca 2020r do dnia 25 marca 2020r.
zostają odwołane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w placówce CKZiU

 

Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi informuje o odwołaniu zebrania z rodzicami planowanego na dzień 19 marca 2020r. Informacje o wynikach nauczania uczniów są dostępne w dzienniku elektronicznym lub w kontakcie z wychowawcami klas.

Z poważaniem
Anna Dacka
Dyrektor CKZiU

Admin

W piątek, 6 marca, uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, wzięli udział w ósmej edycji konkursu: „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Gościem honorowym był Senator RP, Wicemarszałek Senatu, Pan Stanisław Karczewski – pomysłodawca i organizator konkursu. Celami konkursu są: kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, zachęcanie młodzieży do podjęcia samodzielnych badań nad historią rodzin i środowisk Żołnierzy Wyklętych związanych z miejscem zamieszkania, wskazanie na rolę nauki w dążeniu do poznawania i wyjaśniania spraw związanych z najnowszą historią Polski.
Zadaniem uczniów w pierwszym, szkolnym etapie konkursu, było przedstawienie prezentacji multimedialnej, w której przybliżyli sylwetkę wybranego przez siebie Żołnierza Niezłomnego.

Czytaj więcej: VIII edycja Konkursu ,,Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”
Ewa Malowaniec

5 marca 2020 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowjej Wsi rozbrzmiewało śpiewem w różnych językach. Tego dnia odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”, w którym swój talent zaprezentowali uczniowie różnych klas. Konkurs zorganizowała pani Katarzyna Mackiewicz – Olszewska, nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego. Przwodniczyła również pracom jury, w skład którego weszły: pani Bnarbara Kaczmarczyk, pani Ewa Malowaniec, pani Sylwia Sałacińska i Paulina Kępka.

Czytaj więcej: Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”
Małgorzata Bosak

28 lutego poznaliśmy finalistów II etapu konkursu historyczno - marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski” pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych koniecznych do realizacji zadań związanych z obronnością kraju.

Czytaj więcej: Uczniowie Technikum CKZiU w Nowej Wsi wśród najlepszych!
Katarzyna Smolarek, Grzegorz Wawer

Dnia 2 marca 2020 r. uczniowie klas I i II Technikum architektury krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, odwiedzili Gospodarstwo Szkółkarskie „Łazuccy”.

Na miejscu powitała nas właścicielka gospodarstwa, Pani Katarzyna Cegłowska – Łazucka. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami prawidłowego wykonywania szczepienia roślin ozdobnych, materiałami i narzędziami. Mieli możliwość zaobserwować, w jaki sposób funkcjonuje gospodarstwo szkółkarskie oraz pod okiem wykwalifikowanych pracowników gospodarstwa, samodzielnie wykonywali szczepienie roślin drzewiastych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i satysfakcją brały udział w powierzonych im zadaniach, utrwalały wiedzę dotyczącą szkółkarstwa ozdobnego oraz zdobywały cenne doświadczenie zawodowe. Zobacz zdjecia.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Cegłowskiej - Łazuckiej za możliwość odwiedzenia Gospodarstwa Szkółkarskiego „Łazuccy”.

Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.