Agnieszka Palacz

W kwietniu uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyli w edycji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu World of Languages Expert. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu rozumienia tekstu czytanego, znajomości słownictwa i gramatyki. Rozwiązywali test zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Najlepszy wynik osiągnęła Eryka Wolf z klasy pierwszej technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu, uzyskując 80% możliwych do zdobycia punktów, co dało jej w efekcie piąte miejsce w Polsce!. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Malowaniec, Paulina Kopczyńska

„Ocalą od zapomnienia” chwile spędzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pożegnanie klas czwartych technikum.

 

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym,
wspólnych zmartwień,
wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie te chwile ocalić od zapomnienia…”

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego maturzystów
Anna Zabieglińska Szwedo

dyplom550W dniu 12 kwietnia 2019 r. uczniowie CKZIU: Katarzyna Grabik z IV klasy Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Michał Rak i Wojciech Dominiak z IV klasy Technikum w zawodzie ogrodnik reprezentowali szkołę w eliminacji okręgowych XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany Polsce. Odbywa się on pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej: Olimpijczycy są wśród nas..
Grzegorz Rudkowski

W dniu 27 marca 2019 r. uczniowie klasy III technikum w zawodzie technik ekonomista w CKZiU w Nowej Wsi: Anna Bałut, Aleksandra Krzyżanowska, Mateusz Horosz wzięli udział w XI Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości, która odbyła się w ZSP w Jasieńcu. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o gospodarce. Olimpiada jest okazją do spotkania uczniów szkół z powiatu grójeckiego, którzy rywalizując ze sobą mogą wykazać się zdobytą wiedzą, a także nauczycieli-opiekunów, którzy mają okazję wymienić się doświadczeniami podczas prowadzonych rozmów.

Czytaj więcej: Rywalizacja uczniów CKZiU w XI Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości.
Ewa Malowaniec

III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

27 marca 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej, objęty patronatem przez Starostę Grójeckiego, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, firmy PROCAM, Agrosimex, Agrobard, Dwa Jabłka, Szkółki Drzew Owocowych Dolińscy z Worowa, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, „Szkółkarstwo Ozdobne Kordus” z Woli Mrokowskiej.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w CKZiU w Nowej Wsi
Ewa Malowaniec, Barbara Kaczmarczyk

26 marca 2019 roku trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w wiosennej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show w kategorii szkół średnich. Wiktoria Sukach z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu wykonała piosenkę z repertuaru Margaret „Byle jak” i zajęła pierwsze miejsce. Paulina Prazimowska z klasy trzeciej w zawodzie technik spedytor zaśpiewała „Read all about it” Emeli Sande, czym wywalczyła drugie miejsce. Nieco gorzej poszło Kasi Sawickiej z klasy trzeciej w zawodzie technik spedytor, która wykonywała a'capella przebój „Meluzyna”, ale nie zyskała uznania jury. 

Nasze reprezentantki śpiewająco przywitały wiosnę i potwierdziły wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych. Jesteśmy z nich dumni i życzymy kolejnych udanych występów. Zobacz zdjęcia.

Anna Wiktorowska

Znamie znam je PLAKAT A3 edycja 30 03 17 druk1024

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Ewa Malowaniec

W czwartek, 21 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych. Podczas wiosennego Dnia Otwartego uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na rok 2019/2020. Zaprezentowano także zaplecze dydaktyczne do nauczania praktycznego i ofertę bursy. Wszyscy nasi goście podkreślali, że szkoła i jej otoczenie są bardzo ładne, co dało się zauważyć w przyjaznej atmosferze, towarzyszącej zwiedzaniu. 

Czytaj więcej: Przyszli ogrodnicy, piloci wycieczek, fryzjerzy i geodeci mile widziani w CKZiU w Nowej Wsi!
Paulina Kopczyńska

Uczeń CKZiU w Nowej Wsi zwycięzcą powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
We wtorek, 12 marca 2018 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się powiatowe eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Kępka (kl. II technikum spedycyjnego) oraz Wojciech Dominiak (kl. IV technikum ogrodniczego).

Czytaj więcej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Ireneusz Makulski

W dniu 11.03.2019 r. uczniowie trzech klas technikum ogrodniczego uczestniczyli w spotkaniu z panem Pawłem Prokopem - dyrektorem na Europę Wschodnią firmy Sumitomo Chemical.
Podczas spotkania uczniom przybliżona została idea firmy oraz zostały poruszane problemy substancji ze źródeł nielegalnego pochodzenia. Około sto lat temu firma Sumitomo Chemical rozpoczęła swoją działalność od produkcji nawozów ze szkodliwych gazów emitowanych z operacji wytapiania miedzi, mających na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia środowiska przez dym, a jednocześnie zwiększenie produkcji rolnej. Od tego czasu firma wprowadziła w życie koncepcję, że biznes nie powinien tylko działać na rzecz podtrzymania swojej działalności gospodarczej, ale powinien również dążyć do tworzenia wartości dla społeczeństwa.

Czytaj więcej: Spotkanie z przedstawicielem Sumitomo Chemical
Admin

Uczniowie Technikum CKZiU uczcili 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego

6 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obchodzono uroczyście 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego. Wśród zaproszonych gości obecna była dyrektor CKZiU Pani Anna Dacka, v-e dyrektor Pani Elżbieta Wojtera, przedstawiciele władz lokalnych powiatu grójeckiego na czele z Panem starostą Krzysztofem Ambroziakiem. W uroczystości wzięła udział także delegacja uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wraz z nauczycielami.

Czytaj więcej: Koncert - Muzeum Kazimierza Pułaskiego
Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.